• Aktualności

          • W drogę ... -zakończenie roku klas VIII
            • W drogę ... -zakończenie roku klas VIII

            • ​23. 06.23r.o godz. 10:00 odbyło się uroczyste zakończenie nauki dla ósmoklasistów w Szkole Podstawowej w Jajkowie.
              Przybyłych gości serdecznie powitała para prowadzących - absolwenci: Marcelina Wiśniewska i Michał Bieńkowski.
              Uroczystość zaszczycili goście: Danuta Kędziorska – Cieszyńska Wójt Gminy Brzozie, Maria Florkiewicz Przewodnicząca Rady Gminy Brzozie, Małgoszata Smoczyńska Radna Powiatu Brodnica, Tomasz Piotrowicz Radny Gminy Brzozie, Teresa Gacek Sołtys Jajkowa, Iwona Wiśniewska Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Początku Życia” , proboszcz parafii w Pokrzydowie pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, emerytowana nauczycielka Bogumiła Ostrowska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jajkowie Małgorzata Tambowcew, grono pedagogiczne, pracownicy obsługi i rodzice uczniów.
              Scenografia, jak i występy ósmoklasistów były pod hasłem „W drogę...”. Wiersze i piosenki traktowały o wyborach życiowych, zachęcały do refleksji i obfitowały w podziękowania nauczycielom, pracownikom szkoły i koleżeństwu. Były przemyślenia dotyczące przyszłości i radość z wakacji.​​​​​

              Po występie absolwentów nastąpiło wręczenie kwiatów i podziękowań przybyłym gościom.
              Z kolei przedstawiono wszystkich absolwentów. Prezentowali się wyśmienicie. Pani wójt pierwsza zabrała głos. Ciepło i serdecznie zwróciła się do prezentowanej młodzieży. Podziękowała za godne reprezentowanie szkoły i życzyła udanych wyborów szkoły oraz szczęśliwego życia. Następnie wręczyła najlepszej uczennicy Martynie Pelcner swoją nagrodę – Nagrodę Wójta Gminy Brzozie, a jej rodzicom gratulacje i kwiaty. Przewodnicząca Rady Gminy Maria Florkiewicz ufundowała nagrodę dla Marceliny Wiśniewskiej, a jej rodzicom wręczyła gratulacje i kwiaty. Przemówiła również do absolwentów, życząc im wszystkiego dobrego. Radna Powiatu Brodnica ufundowała nagrodę dla Adama Patalasa i gratulacje oraz kwiaty dla jego rodziców. Ona także pozdrowiła uczniów kończących szkołę i przekazała moc serdeczności. Tomasz Piotrowicz wręczył swoją nagrodę finansową Martynie Pelcner, życząc jej sukcesów w dalszej nauce. Innym uczniom również gratulował i życzył spełnienia zawodowych planów. Prezes Iwona Wiśniewska przygotowała upominki dla Jacka Białkowskiego oraz Michała Bieńkowskiego za uświetnianie swoim śpiewem uroczystości firmowanych przez
              stowarzyszenie.
              Głos zabrała również dyrektor Małgorzata Tambowcew. Gorąco pozdrowiła absolwentów i podziękowała im za pracę przez osiem lat nauki w szkole. Życzyła sukcesów w nauce i osobistych. Wyraziła pragnienie, by uczniowie nigdy nie ustali w drodze do swoich marzeń i planów oraz by im dopisywało zdrowie. Zapewniła, że ufa, iż absolwenci będą pięknymi ambasadorami naszej szkoły i nie zapomną miejsca, w którym zdobyli fundament edukacji. 
              Następnie wręczyła wyróżnionym uczniom świadectwa oraz nagrody za naukę i zachowanie: Martynie Pelcner, Marcelinie Wiśniewskiej, Adamowi Patalasowi oraz Natalii Gurgul. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali gratulacje.

              Po tych wyjątkowych chwilach dyrektor Małgorzata Tambowcew wraz z wychowawcą Jolantą Kamińską wręczyła świadectwa pozostałym uczniom. Opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu wręczyła nagrody wyróżniającym się
              wolontariuszom: Martynie Pelcner, Adamowi Patalasowi, oraz Natalii Gurgul.
              Nauczycielka muzyki Krystyna Etmańska nagrodziła Jacka Białkowskiego za wielokrotne reprezentowanie szkoły w konkursach wokalnych.
              Po wręczeniu nagród wystąpiła klasa VII, która wierszem i piosenką pożegnała starszych kolegów. Przekazała im upominki, na co absolwenci zareagowali oklaskami i słodyczami dla obdarowujących.
              Z kolei nastąpiło podziękowanie rodziców i uczniów dla Aleksandry Rucińskiej nauczycielki przedszkola, Bogumiły Ostrowskiej – byłego nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej oraz Jolanty Kamińskiej wychowawczyni absolwentów w klasach IV- VIII.

              Po części oficjalnej przemówiła wychowawczyni-Jolanta Kamińska. Nawiązała do motta „W drogę...” i z właściwym sobie ciepłem dokonała retrospekcji pobytu podopiecznych w szkole. Doceniając ich osiągnięcia, życzyła realizacji planów, dokonywania właściwych wyborów i obrania słusznej drogi rozwoju. Potem zaprosiła wszystkich obecnych do stołu na przygotowany poczęstunek.

            • Zakończenie roku szkolnego klas I-VII

            • 23.06.23r. o godz. 8:30 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.
              Uroczystość rozpoczęła wicedyrektor szkoły Jolanta Kamińska, która powitała wszystkich bardzo serdecznie. W towarzystwie wychowawców wręczyła wyróżnionym uczniom świadectwa i nagrody książkowe. Nagrodzeni uczniowie to:
              Klasa I: Natalia Radomska, Kornelia Malankowska, Antonina Szpryngwald, Lena Więcławska, Alicja Marchlewska, Adam Stutz,
              Klasa II: Lidia Karpińska, Laura Ptaszyńska, Szymon Filipski,
              Klasa III: Nadia Budziłowska, Wojciech Kołodziejski, Zuzanna Zielińska, Maja Dembkowska, Antoni Kamiński, Filip Stutz,
              Klasa IV: Borys Lendzionowski, Jan Zagórski, Maksymilian Wiśniewski, Aleksander Marchlewski,
              Klasa V: Agata Gurtatowska, Mikołaj Karpiński
              Klasa VI: Jakub Zieliński, Paweł Ćwikliński, Mateusz Ptaszyński
              Po wręczeniu nagród p. Jolanta Kamińska złożyła wszystkim serdeczne życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego, podziękowała rodzicom za współpracę i zaprosiła klasy do sal lekcyjnych, by wychowawcy wręczyli świadectwa pozostałym uczniom.
              Niech żyją wakacje!

          • Sobota w Warszawie pełna optymizmu i wrażeń
            • Sobota w Warszawie pełna optymizmu i wrażeń

            • Wycieczka do Warszawy była fascynującym doświadczeniem dla miłośników historii, architektury i kultury. Zwiedzanie Starego Miasta, które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, to jeden z głównych punktów naszego programu. Rozpoczynając od Starego Miasta, znaleźliśmy się w samym sercu historycznej Warszawy. Mogliśmy spacerować po wąskich brukowanych uliczkach, podziwiać  kamienice, pomniki, zabytkową katedrę.   Kolejnym obowiązkowym punktem wycieczki był Zamek Królewski. To imponujące miejsce, które stanowiło niegdyś siedzibę polskich królów. Dzisiaj pełni funkcję muzeum, gdzie można podziwiać bogate wnętrze, galerie arcydzieł i ekspozycje związane z historią Polski. Następnie był przejazd autokarem do Łazienek Królewskich, to piękny park pałacowy, który był dawną letnią rezydencją króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Spacerując po Łazienkach, mogliśmy podziwiać malownicze ogrody, pałace, pawilony i słynną Świątynię Sybilli. Nie zapomnieliśmy również o wizycie w  Pałacu na Wyspie, który jest ozdobą parku.  Na koniec płynęliśmy tradycyjną gondolą po stawach.  Dodatkowym punktem zwiedzania Warszawy była wizyta na stadionie PGE Narodowym.  Dla fanów piłki nożnej lub osób zainteresowanych nowoczesną architekturą, wizyta na Narodowym Stadionie w Warszawie była ciekawym i ekscytującym doświadczeniem. Nie może oczywiście zabraknąć wizyty w galerii, tym razem  zamiast Złotych Tarasów wybraliśmy Galerie Północą, z powodu braku czasu. Organizatorem była pani A.Siudowska-Nawrocka wspierana przez nauczycieli   J.Kaminską, E.Ratkowską i R.Fiszer.

          • Tradycyjny sad
            • Tradycyjny sad

            • 16 maja Pani przyrodnik Agnieszka Fiszer zorganizowała spotkanie z rodzicami i uczniami klasy 6 w naszej szkole . Owo spotkanie dotyczyło projektu "Tradycyjny Sad". Uczniowie Wiktor Napierski i Bartłomiej Sachar przedstawili prezentację na temat działań w naszej szkole. Przedstawili dokładnie założenia projektu, oraz działania uczniów klasy VI- od tworzenia zespołu "Szkolni Sadownicy" do zadań jakie będą wykonane- zakładanie sadu na terenie szkoły. W celach reklamowych stworzyliśmy ulotki, które zawierały ogólne informacje dotyczące naszego zespołu oraz działań projektowych. Broszury te zostały rozdane wszystkim uczestnikom spotkania.  Rodzice przynieśli ziemię potrzebną do sadu. Dziękujemy Pani dyrektor, rodzicom za wsparcie i obecność

          • Warsztaty plastyczne
            • Warsztaty plastyczne

            • Mieliśmy przyjemność gościć na naszym kole plastycznym utalentowaną, lokalną artystkę Panią Monikę Chojnacką. Pani Monika opowiadała dzieciom jak zaczęła rysować. Pokazała swoje pierwsze prace i ich ewolucję na przestrzeni lat. Następnie uczniowie zaczęli wykonywać ramki do swoich portretów, które otrzymali od Pani Moniki. Bardzo dziękujemy za inspirujące warsztaty. Na zajęciach gościliśmy Panią Dyrektor, Panią Justynę Piekalską, oraz rodziców.

              Opiekun koła plastycznego A.Siudowska-Nawrocka

          • TRADYCYJNY SAD
            • TRADYCYJNY SAD

            • Z ogromną przyjemnością informuję, że Szkoła Podstawowa w Jajkowie znalazła się w gronie szkół nagrodzonych w projekcie „Tradycyjny Sad”. W projekcie wzięli udział uczniowie z klasy VI. 
              „TRADYCYJNY SAD” to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej.
              Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu.
              Otrzymaliśmy grant, który przeznaczymy na zakup 5 drzewek jabłoni i roślin towarzyszących. Zdobyliśmy 7 miejsce na 52 szkoły.
              Dziękujemy za wsparcie Pani dyrektor i rodzicom 

              Opiekun projektu - Agnieszka Fiszer 

          • Europejski Uniwersytet Latający przybył do Jajkowa
            • Europejski Uniwersytet Latający przybył do Jajkowa

            • 04.04.2023r. uczniowie klas 6-8 naszej szkoły oraz uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej w Brzoziu wraz  opiekunami mieli okazję spotkać się z Europejskim Uniwersytetem Latającym, czyli  ogólnopolską akcją edukacyjną skierowaną do uczniów szkół z miejscowości do 50 tys. mieszkańców. Realizowana jest ona przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Centrum Edukacji Obywatelskiej. 
              W każdej lekcji uczestniczy ekspert z Team Europe, którego zadaniem jest merytoryczna prezentacja konkretnego, wybranego przez szkołę tematu związanego z Unią Europejską, a także animator, który prowadzi w sposób interaktywny część spotkania. Celem Europejskiego Uniwersytetu Latającego jest zainteresowanie młodzieży tematyką unijną oraz zwiększanie wiedzy uczniów i uczennic na tematy związane z praktycznym wymiarem członkostwa Polski w UE. 
              Nasi eksperci, dr hab. Marta Witkowska - kierownik Zakładu Prawa i Instytucji Europejskich w Instytucie Europeistyki UW, prezes oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich, ekspertka Komisji Europejskiej w Polsce Team Europe oraz dr Mateusz Konieczny  – socjolog, animator, trener, specjalista ds. organizacji pozarządowych, założyciel Manufaktury Przyszłości - organizacji wspierającej młodych ludzi w kształtowaniu ścieżki edukacyjnej i zawodowej rozmawiali z młodzieżą o genezie i wartościach UE, o przyszłości Unii Europejskiej - Jak będzie wyglądać wspólnota w 2050 roku? Każdy z uczniów miał okazję wyrazić swoje zdanie.
              Całe spotkanie osłodził poczęstunek przygotowany przez rodziców klasy 8 Szkoły Podstawowej w Jajkowie

              Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

          • Wycieczka do Olsztyna
            • Wycieczka do Olsztyna

            • W sobotę 1-ego kwietnia uczniowie klasy 8 wraz z nauczycielami Anną Siudowską-Nawrocką i Jolantą Kaminską udali się do Olsztyna. Głównym punktem programu było odwiedzenie Teatru Lalek, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. Balladyna. Na początku  grupa udała się do parku trampolin, gdzie spędzili czas na skakaniu i korzystaniu z różnych atrakcji.  Mieli możliwość aktywnego spędzenia czasu i rozwijania swoich umiejętności ruchowych.  Wszyscy uczestnicy wycieczki ś wietnie się bawili i miło spędzili czas, a jednocześnie poszerzyli swoją wiedzę o kulturze i historii miasta Olsztyn.  

          • Igrzyska Wiedzy
            • Igrzyska Wiedzy

            •  ​​​​​​III Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy już po raz ósmy zorganizowano Igrzyska Wiedzy. Celem konkursu, skierowanego do uczniów klas ósmych szkół powiatowych jest popularyzacja wiedzy i doskonalenie naukowej formy przed egzaminem ósmoklasisty. W tym roku współzawodnictwu towarzyszyło hasło „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”, nawiązując do ogłoszonego w tym roku przez senat RP Roku Mikołaja Kopernika.​​​​​​​

              Brało w nich udział 17 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z Brodnicy oraz powiatu brodnickiego.Każda drużyna składała się z sześciu osób. Cztery osoby rozwiązywały zadania, natomiast pozostałe dwie wykonywały plakat na temat "Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Zadania obejmowały różne dziedziny nauki: biologię, chemię, fizykę, matematykę, literaturę, historię oraz języki obce.

              Naszą szkołę reprezentowali:Martyna Pelcner, Marcelina Wisniewska, Natalia Gurgul, Adam Patalas oraz osoby wykonujące plakat:Oliwia Popis i Krystian Chojnacki

              Uczniowie otrzymywali do rozwiązania różne zadania. Używali mikroskopu, wykonywali doświadczenia chemiczne oraz doświadczenia fizyczne. Jako punkty rozdawano cukierki.Każda grupa mogła liczyć na wsparcie kibiców, którzy wiernie wspierali swoich kolegów i koleżanki. Nad przebiegiem igrzysk czuwali uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 w Brodnicy. Wszyscy uczestnicy otrzymali soki, jogurty i drożdżówki.

          • Czym są śmieci
            • Czym są śmieci

            • Czym są śmieci, dlaczego należy je segregować i w jaki sposób robić to prawidłowo? Jakie postawy wpływają pozytywnie na nasze środowisko? O tym wszystkim dowiedzieli się uczniowie klasy piątej na kółku biologicznym. Wiedzę przełożyli w czyny i samodzielnie z niewielką pomocą Pani Agnieszki Fiszer wykonali pojemniki do segregacji śmieci.

          • Tradycyjny sad
            • Tradycyjny sad

            • Uczniowie klasy szóstej wraz w wychowawczynią Panią Agnieszką Fiszer biorą udział w projekcie ,,TRADYCYJNY SAD”. 
              Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu. 
              Jednym z lokalnych autorytetów ekologicznego sadownictwa jest Pan Mieczysław Babalski, który odwiedził naszych uczniów, aby przybliżyć temat.
              Nasz gość z wielką pasją mówił o ekologicznym sadzie i odpowiadał na wszystkie nurtujące nas pytania, a na koniec obdarował dzieci ekologiczną żywnością. 

               Dziękujemy!

          • Bożonarodzeniowa karta
            • Bożonarodzeniowa karta

            • Konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową po angielsku i niemiecku zorganizowany został dla wszystkich uczniów w naszej szkole.

              Czytaj więcej

              Zadaniem uczestników było przedstawienie nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia w postaci kartki świątecznej  oraz umieszczenie  na niej życzeń w języku angielskim lub języku niemieckim. Technika wykonania prac była dowolna- celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych, wyobraźni oraz aktywności twórczych dzieci i młodzieży.
              Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Każda praca wykonana była bardzo starannie  i estetycznie; wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością i oryginalnością. Wszystkie kartki zasługują na I miejsce. Niemniej jednak szczególne wyróżnienie i zasługują  prace uczniów: Laury Ptaszyńskiej (kl. 2), Marii Górzyńskiej (kl. 4), Dawida Gurgula (kl. 5), Julii Radomskiej (kl. 7), Szymona Lewickiego (kl.7), Krystiana Chojnackiego (kl.8 ) , Michała Bieńkowskiego (kl.8 ), Natalii Gurgul (kl.8 ).
              Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają oceny cząstkowe z j. angielskiego i języka niemieckiego. Kartki z życzeniami zostały przekazane do Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie.
              ​​​​​​​Gratulujemy uczniom i zapraszam do uczestnictwa w kolejnej edycji za rok.

          • Wycieczka do Płocka
            • Wycieczka do Płocka

            • W sobotni zimowy poranek uczniowie klasy 7 i 8 wraz z nauczycielami Anną Siudowską-Nawrocką i Jolantą Kaminską  wybrali się do Płocka. 

              Głównym punktem wyprawy był spektakl teatralny pt. ,,Opowieść Wigilijna” w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Utrzymując się w tematyce świątecznej, uczniowie z radością  odwiedzili park trampolin. Tam aktywnie spędzili czas.  Zadowoleni,  rozbawieni i pod ogromnym wrażeniem po spektaklu późnym wieczorem wrócili do domu

          • Zastępstwa
            • Zastępstwa

            • Wyświetl zmiany w zastępstwach w planie lekcji Ta szkoła nie opublikowała zastępstw przez ostatnich 30 dni.
          • Konta użytkowników
            • Konta użytkowników

            • For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.
  • Galeria zdjęć

      brak danych